Günlük yaşam içerisinde ne ile karşılaşabileceğimizi bilmek mümkün değildir. Bu yüzden detaylar atlanılmamalı ve ihmallere ortam hazırlamadan kurallara uygun ve gerekli tedbirler alınarak yaşam sürdürülmelidir.

Yüksek katlı binaların hakim olduğu şehirleşme planlarında, binaların mutlaka bir kaçış planı olmalı ve olumsuzluklar durumunda kontrollü olarak planlar uygulanmalıdır. Bu nedenle binalarda yangın merdivenlerinin ve yangın kapılarının zorunlu olduğu unutulmamalı, eğer binanızda bu tür uygulamalar yok ise, acil önlemler alarak; yapılmasına yönelik çalışmalara başlanmalıdır.

Yaygınlardaki ölümlerin yarısından fazlasının karbon monoksit gazı zehirlenmesinden meydana geldiği düşünülürse, bu gazın olumsuzluklarının giderilmesi için pasif yaygın sistemlerinin en önemli unsuru olan yangın kapıları mutlaka binanızın uygun yerlerinde, yönetmeliklere uygun olarak bulunmalıdır.

Bu nedenle sevdiklerinizle beraber bu tür olumsuzlukları yaşamamak adına profesyonel ve tecrübeli firmamız ile irtibata geçerek; yaygın merdivenleri konusunda her türlü desteği alabilir; keşke dememek adına bir an önce önlem almaya başlarsınız.